ابراز نگرانی دبیرکل سازمان ملل از تشدید درگیری ها در شمال شرق سوریه

به گزارش وبلاگ تایلند نت، دبیرکل سازمان ملل متحد از تشدید درگیری بین نیروهای ارتش ترکیه و شبه نظامیان کُرد متحد آمریکا در شمال شرقی سوریه ابراز نگرانی کرد.

ابراز نگرانی دبیرکل سازمان ملل از تشدید درگیری ها در شمال شرق سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد روز پنج شنبه در یک نشست خبری در کپنهاگ دانمارک با ابراز نگرانی از تشدید تنش ها در شمال شرقی سوریه خواستار رعایت قوانین بین المللی از سوی طرف های درگیر شد.

آنتونیو گوترش یک روز پس از آغاز عملیات نظامی ترکیه علیه شبه نظامیان کُرد در شمال شرقی سوریه، به خبرنگاران گفت: من از تشدید درگیری در شرق سوریه عمیقاً نگرانم. در این شرایط کاملاً ضروری است که طرف ها در راستای تنش زدایی گام بردارند.

وی تأکید کرد: در عملیات های نظامی باید قوانین سازمان ملل و قوانین حقوقی بین المللی رعایت شود. من در خصوص مسائل انسانی منطقه نگرانم؛ هم به دلیل تلفات احتمالی نگرانم و هم به دلیل اینکه افرادی در این درگیری ها آواره خواهند شد.

عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه با نام عملیات چشمه صلح که از بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی با اعلام رسمی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه آغاز شده، مخالفت های زیادی را در بین کشورهای منطقه و جهان به دنبال داشته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ابراز نگرانی دبیرکل سازمان ملل از تشدید درگیری ها در شمال شرق سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی دبیرکل سازمان ملل از تشدید درگیری ها در شمال شرق سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید