اعتراضات شیلی، اعلام مقررات منع آمد و شد در سانتیاگو

به گزارش وبلاگ تایلند نت، دولت شیلی در پی گسترش اعتراضات در این کشور خاطرنشان کرد بین ساعت های 10 شب تا 7 صبح روز بعد مقررات مننع آمد و شد برقرار خواهد بود.

اعتراضات شیلی، اعلام مقررات منع آمد و شد در سانتیاگو

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت شیلی پس از گسترش اعتراضات در این کشور گفت در شهر پایتخت، سانتیاگو مقررات منع آمد و شد برقرار خواهد بود.

به نوشته رویترز دولت شیلی با بیان اینکه این مقررات بین ساعت 22 شب تا 7 صبح روز بعد برقرار خواهد بود از معترضان خواست به خانه های خود برگردند.

سباستین پینرا ، رئیس جمهور شیلی روز شنبه پس از برگزاری اعتراضات و ناآرامی هایی در سانتیاگو که به آتش دریافت یک ساختمان و بسته شدن بعضی ایستگاه های مترو شد وضعیت اضطراری اعلام نموده بود.

جرقه اعتراضات در شیلی را تصمیم دولت برای افزایش قیمت بلیط مترو و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی زد.

شاهدان عینی شنبه در گفت وگو با رسانه های بین المللی ادعا کردند معترضانی که نقابها و لباسهای مشکی به صورت و تن داشتند، چندین اتوبوس و چند ایستگاه مترو را در پایتخت به آتش کشیده و مغازه ها را تخریب و یا غارت کردند. در مقابل پلیس و نیروهای امنیتی شیلی برای پراکنده کردن معترضان از باتوم و گاز اشگ آور استفاده کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سباستین پینرا در ساعات اولیه صبح شنبه وضعیت اضطراری گفت و به ارتش دستور داده است برای یاری به نیروهای امنیتی وارد عمل شوند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "اعتراضات شیلی، اعلام مقررات منع آمد و شد در سانتیاگو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات شیلی، اعلام مقررات منع آمد و شد در سانتیاگو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید