داستانی درباره برگزیت برگزیده بخش داستان جایزه کاستا شد

به گزارش وبلاگ تایلند نت، در هشتمین روز از سال میلادی جدید مراسم اعلام برندگان جایزه کاستا برگزار و جوایز متخبین اهدا شد.

داستانی درباره برگزیت برگزیده بخش داستان جایزه کاستا شد

به گزارش وبلاگ تایلند نت به نقل از آیریش تایمز، اهدای جوایز کاستا ساعاتی پیش برگزار و منتخبین پنج بخش مختلف داستان، زندگینامه، رمان اولی ها، شعر، و کتاب کودک معرفی گردیدند.

انگلیس میانه نوشته جاناتان کو به عنوان برگزیده بخش داستان معرفی گردید. رمانی درباره تفرقه در میان چند خانواده در دوره برگزیت که داوران آن را رمانی عالی برای این دوره توصیفش کردند.

داوطلب: داستان واقعی قهرمان مقاومت که در آشویتز نفوذ کرد نوشته جک فیروِدِر، خبرنگار سابق جنگ برنده بخش زندگینامه جایزه کاستا در سال 2020 شد. کتابی درباره قهرمانان جنگ جهانی دوم که در گروه زیرزمینی لهستان فعالیت و کوشش می کردند تاریخ را تغییر دهند.

اعترافات فرنی لانگتون نوشته سارا کولینز، وکیل سابق دادگستری برنده بخش داستان کتاب اولی شد. عاشقانه ای گوتیک درباره رابطه پیچیده خدمتکاری جامائیکایی و رئیس فرانسوی اش که در فرانسه یِ قرن نوزدهم رخ می دهد.

فِلِچه نوشته ماری جان چان، شاعر و منتقد ادبی به عنوان برگزیده بخش شعر معرفی گردید. کتابی که داوران آن را ترکیبی زیبا از موضوعات شخصی و سیاسی توصیف کردند.

آشا و روح پرنده، اولین کتاب جاسبیندر بیلان به عنوان برگزیده بخش کتاب کودک معرفی گردید. داستانی جذاب که در هندوستان رخ می دهد. تاریخچه غنی خانواده نویسنده و همچنین ارتباط خوب بیلان با خانواده اش منبع الهامی برای نگارش آشا و روح پرنده شد.

پنج برنده جایزه کاستا در سال 2020 هر کدام پنج هزار پوند به عنوان جایزه دریافت می نمایند و روز 28 ژانویه جایزه کتاب سال کاستا به صورت رسمی اعلام می گردد. داوان برای انتخاب برندگان جایزه در پنج بخش 701 کتاب را آنالیز کردند.

جایزه کاستا بزرگداشتی برای کتاب های لذت بخش است و در پنج بخش داستان، زندگینامه، رمان اولی ها، شعر و کتاب کودک برگزار می گردد و فقط نویسندگانی می توانند در آن شرکت نمایند که اثر خود را به زبان انگلیسی نوشته و خود در بریتانیا یا ایرلند اقامت داشته باشند. یک ماه پس از انتخاب برگزیدگان هر بخش فقط یک کتاب به عنوان منتخب سال کاستا تعیین می گردد.

این جایزه نخستین بار در سال 1971 و توسط شرکت زنجیره ای وایت بِرِد تاسیس شد و با نام جایزه کتاب وایت بِرِد شناخته می شد. در سال 2006 شرکت قهوه سازی کاستا مدیریت یکی از بهترین جوایز ادبی بریتانیا را به عهده گرفت. سال جاری چهل و هشتمین سال برگزاری این جایزه است.

جایزه کاستا به آثاری تعلق می گیرد که خواندن شان لذت بخش باشند و بتوانند این لذت را به خواننده منتقل نمایند و صرف داشتن ارزش های ادبی نویسنده را به دریافت جایزه کاستا نائل نمی نماید. برگزیدگان هر بخش پنج هزار پوند و برنده کتاب سال کاستا 30 هزار پوند دریافت می نماید.

انتخاب کتاب سال کاستا از سال 1985 به سنت های این جایزه ادبی اضافه شد و از زمان شروع تا به امروز دوازده بار آثاری در بخش رمان، پنج بار در بخش رمان اولی، شش بار در بخش زندگینامه، هشت بار در بخش شعر و دو بار در بخش کتاب کودک توانسته اند برنده این جایزه شوند. سال گذشته کتاب دختر مناسب نوشته بارت وَن اِس از بخش زندگینامه به عنوان جایزه کتال سال کاستا گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "داستانی درباره برگزیت برگزیده بخش داستان جایزه کاستا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستانی درباره برگزیت برگزیده بخش داستان جایزه کاستا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید