رسانه سلطنتی دولت انگلیس نمایش کاریکاتور پیامبر اسلام را آزاد کرد

به گزارش وبلاگ تایلند نت، خبرنگاران: شبکه دولتی انگلیس به بهانه پوشش خبری اتفاقات اخیر فرانسه، کاریکاتوری موهن از پیامبر اسلام را به نمایش گذاشت.

رسانه سلطنتی دولت انگلیس نمایش کاریکاتور پیامبر اسلام را آزاد کرد

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران،بنگاه سخن پراکنی دولتی انگلیس (British Broadcasting Corporation) در اقدامی موهن، همزمان با حوادث اخیر پاریس، کاریکاتور مجله شارلی ابدو از پیامبر اسلام (ص) را پخش و پس از آن اعلام کرد که دستورالعمل قبلی مبنی بر ممنوعیت نمایش دادن چهره پیامبر اسلام در حال بازبینی و تغییر است.

روزنامه گاردین هم از تغییر قوانین تنظیم خبر بی بی سی خبر می دهد. این روزنامه انگلیسی در این رابطه نوشته است: بی بی سی قوانین قبلی اش مبنی بر ممنوعیت نمایش چهره [حضرت] محمد به هر شکل یا در هر حالت را تغییر داده است؛ این تغییر آنجا نمایان شد که شبکه بی بی سی1 در برنامه خبر ساعت 10 روز پنجشنبه خود کاریکاتور نشریه شارلی ابدو از [حضرت] محمد را نمایش داد.

خبر گاردین از آزاد شدن نمایش تصاویر پیامبر اسلام در مجموعه رسانه های بی بی سی

به گزارش گاردین، این بخش خبری، تصویری از استفان شاربونیه سردبیر مقتول شارلی ابدو در حادثه روز چهارشنبه پاریس نمایش داد که کاریکاتوری موهن از پیامبر اسلام (مربوط به شماره ماه دسامبر 2011 این نشریه) را در دست دارد.

تصویری که بی بی سی روز پنج شنبه از کاریکاتور موهن از پیامبر اسلام (ص) شارلی ابدو نمایش داد

(تصویر این کاریکاتور موهن توسط مشرق محو شده و در گزارش بی بی سی بصورت واضح نمایان است)

گاردین در ادامه مطلب خود به دستورالعمل تنظیم خبر بی بی سی اشاره می کند که بطور اتفاقی بلافاصله در برنامه وقت پرسش از این شبکه پخش شد. دیوید دیمبلبی (David Dimbleby) مجری این برنامه بخشی از این دستورالعمل را اینگونه می خواند: لازم است مراقبت و ملاحظات لازم در مورد انتشار تصاویر شخصیت ها مذهبی که می تواند موجبات اهانت را فراهم آورد، بکار بسته شود. چهره پیامبر اسلام به هیچ شکل و حالتی نباید نشان داده شود.

اما بی بی سی پس از این برنامه با زیر سؤال بردن دستورالعمل خود مدعی شد که این دستورالعمل قدیمی بوده و در حال بازبینی و اصلاح است که این فرایند ارتباطی با اتفاقات پاریس ندارد و همچنین برنامه سازان این شبکه خبری حق دارند قضاوت ها و تحلیل های خود را در برنامه هایشان اعمال کنند و موارد حساس بصورت موردی بررسی خواهد شد.

گاردین در انتها می نویسد متن دستورالعمل تنظیم خبر بی بی سی که پیش تر بر روی وبسایت این شبکه خبری در دسترس بود، از روز جمعه غیرقابل دسترسی است.

صفحه دستور العمل تنظیم خبر بی بی سی که روز جمعه از خروجی سایت این شبکه حذف شد

منبع:مشرق

خبرنگاران: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می شود.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم

به "رسانه سلطنتی دولت انگلیس نمایش کاریکاتور پیامبر اسلام را آزاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه سلطنتی دولت انگلیس نمایش کاریکاتور پیامبر اسلام را آزاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید