لزوم احتیاط در تجویز آنتی بیوتیک برای نوزادان

به گزارش وبلاگ تایلند نت، پزشکان در یک مطالعه تازه بار دیگر تاکید کردند که مصرف داروهای آنتی بیوتیک در دوران نوزادی ممکن است با افزایش خطر بروز آلرژی ها همراه باشد.

لزوم احتیاط در تجویز آنتی بیوتیک برای نوزادان

به گزارش وبلاگ تایلند نت، نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که تجویز داروهای آنتی بیوتیک برای نوزادان ممکن است خطر ابتلا به آلرژی را در آنان افزایش دهد.

پزشکان آمریکایی اطلاعات مربوط به 798 هزار و 426 کودک را که در فاصله سال های 2001 تا 2013 جمع آوری شده بود مورد بازبینی قرار دادند. آنها همچنین تجویز داروهای آنتی بیوتیک در دوران نوزادی و خطر ابتلا به آلرژی را در دوران کودکیِ این نوزادان مورد آنالیز قرار دادند. حدود 17 درصد از آنان یک یا چند دوره مصرف آنتی بیوتیک داشته اند.

متخصصان آمریکایی پنج نوع آنتی بیوتیک پنی سیلین، پنی سیلین با مهار کننده بتا-لاکتاماز، سفالوسپورین، سولفونامید و ماکرولید مورد آنالیز قرار دادند.

به گفته آنها مصرف داروهای آنتی بیوتیک با افزایش چشمگیر خطر آنافیلاکسی (واکنش آلرژی حاد)، آسم، حساسیت های غذایی، آلرژی و التهاب پوستی مرتبط است. مصرف داروی پنی سیلین، ماکرولید و سفالوسپورین به ترتیب با افزایش 30، 28 و 19 درصدی خطر بروز حساسیت و آلرژی در نوزادان همراه است.

به گزارش از نیویورک تایمز، پزشکان تاکید کردند: در این مطالعه رابطه بین مصرف داروهای آنتی بیوتیک و واکنش های آلرژی زا در نوزادان مشاهده شد و ضروری است برای معین رابطه علت معلولیِ آن تحقیقات بیشتری انجام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "لزوم احتیاط در تجویز آنتی بیوتیک برای نوزادان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم احتیاط در تجویز آنتی بیوتیک برای نوزادان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید