پامپئو: به دنبال مذاکرات بیشتر کره شمالی و آمریکا هستیم

به گزارش وبلاگ تایلند نت، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام نمود امیدوار است ایالات متحده هیاتی را در هفته های آینده به کره شمالی اعزام کند.

پامپئو: به دنبال مذاکرات بیشتر کره شمالی و آمریکا هستیم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهار نظر از سوی مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا پس از آن مطرح شد که ملاقات میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی در هانوی بدون توافق انتها یافت.

ملاقات میان رهبران آمریکا و کره شمالی در ویتنام بدون دستیابی به توافق یا برنامه ای برای سومین نشست میان آنها یا هیات هایشان، انتها یافت.

پامپئو در گفت وگویی با خبرنگاران، اظهار کرد: امیدوارم و البته هنوز متعهد نمی شوم که ما بتوانیم هیأتی را از جانب خود به کره شمالی اعزام کنیم. با این حال من گروهی را در چند هفته آینده به پیونگ یانگ اعزام می کنم.

وزیر امور خارجه آمریکا ادامه داد: من به کوشش هایم برای یافتن راهکار هایی به منظور برگزاری مذاکرات آینده با کره شمالی ادامه می دهم.

دو طرف دلایل مختلفی را برای انتها بدون توافق نشست هانوی اعلام کردند. ترامپ روز پنجشنبه به خبرنگاران گفته بود کره شمالی به دنبال لغو تحریم ها است، اما وزیر امور خارجه کره شمالی این ادعا را رد نموده است و گفته بود که پیونگ یانگ تنها به دنبال لغو بخشی از تحریم ها در ازای انهدام سایت اتمی یانگ بیون است.

پامپئو همچنین اعلام کرد: ما در یک چالش اساسی گرفتاریم تا رهبری 35 ساله کره شمالی را متقاعد کنیم که استراتژی تاریخی که آنها می گویند براساس آن نبود تسلیحات اتمی باعث سقوط کره شمالی و دولت این کشور می گردد و اینکه این تسلیحات تنها راه برای دستیابی به امنیت در کشورشان است، از بین ببریم. آنها به این مساله اعتماد دارند و مطمئن هستند که این تسلیحات اتمی از آنها حفاظت می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پامپئو: به دنبال مذاکرات بیشتر کره شمالی و آمریکا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: به دنبال مذاکرات بیشتر کره شمالی و آمریکا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید