کلیسای چزمی سنت پترزبورگ

با توجه به اینکه اکثر جمعیت 144 میلیونی روسیه پیرو دین مسیحیت هستند وجود کلیساهای مختلف در شهرهای آن چیزی دور از انتظار نیست . بعضی از کلیساهای روسیه قدمتی چند صد ساله داشته و این روزها به عنوان جاذبه ای قدیمی و ارزشمند مورد توجه گردشگران واقع شده اند . کلیسای چزمی سنت پترزبورگ Chesme Church Saint Petersburg یکی از هزاران کلیسای ارتدوکس روسیه است که به دلیل ظاهر شگفت انگیز و منحصر به فردش آن را می توان در میان زیباترین کلیساهای سنت پترزبورگ جای داد . کلیسای چزمی در نیمه دوم قرن هجدهم میلادی توسط معمار دربار روسیه ، یوری فلتن Yury Felten ساخته شده و تا کنون به خوبی حفظ و نگهداری شده است . با خبرنگاران همراه باشید تا مورد این کلیسای زیبای سنت پترزبورگ بیشتر بدانید .

کلیسای چزمی سنت پترزبورگ

کلیسای کوچک ارتدوکس روسی چزمی در خیابان لنسووتا شماره 12 در مجاورت کاخ چزمی واقع شده است . کلیسای چزمی که از جاذبه های سنت پترزبورگ به شمار می اید بین سال های 1777 تا 1780 میلادی ساخته شده است . این کلیسا به دستور کاترین کبیر ، امپراتور وقت روسیه و توسط یوری فلتن ، معمار دربار بنا شده تا کلیسایی برای کاخ چزمی سنت پترزبورگ باشد . این کلیسا در دهمین سالگرد پیروزی نیروهای روسیه بر ترک های عثمانی در سال 1770 میلادی در نبرد چزمی تاسیس شده است . این کلیسا در جنوب شهر بین سنت پترزبورگ و Tsarskoye Selo ، اقامتگاه تابستانی خانواده های سلطنتی قرار گرفته است .

ظاهر کلیسای ارتدوکس چزمی سنت پترزبورگ زیبا و شگفت انگیز است . این کلیسا به سبک نئو گوتیک بنا شده است . در واقع این کلیسا و کاخ چزمی اولین بناهای ساخته شده به سبک نئو گوتیک در منطقه سنت پترزبورگ هستند . با این سبک معماری ، کلیسای چزمی از برجسته ترین کلیساهای سنت پترزبورگ است . چزمی سنت پترزبورگ به شکل یک کیک راه راه صورتی و سفید بوده و دارای 5 گنبد نئو گوتیک تیز می باشد . به گردشگران تور سنت پترزبورگ پیشنهاد می شود در سفر به پایتخت شمالی روسیه از این بنای ارزشمند و تاریخی دیدن نمایند .

مشخصات کلیسای چزمی سنت پترزبورگ

  • آدرس کلیسای چزمی سنت پترزبورگ : Ulitsa Lensoveta, 12, Sankt-Peterburg, Russia, 196135
  • ساعت بازدید از کلیسای Chesme سنت پترزبورگ : روزانه از ساعت 9 صبح تا 7 عصر
  • سال تاسیس کلیسای چزمی در سنت پترزبورگ : 1780 میلادی
  • معمار کلیسای چشمه سنت پترزبورگ : یوری فلتن
  • بنیانگذار کلیسای چزمی سن پترزبورگ : کاترین کبیر
  • سبک معماری کلیسای چزمی در سن پترزبورگ : نئو گوتیک
  • نزدیک ترین ایستگاه مترو به کلیسای Chesme سنت پترزبورگ : ایستگاه متروی Moskovskaya
منبع: لذت سفر

به "کلیسای چزمی سنت پترزبورگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیسای چزمی سنت پترزبورگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید