کمیسیون انتخابات افغانستان ورود غیرمجاز به مرکز اطلاعات را تایید کرد

به گزارش وبلاگ تایلند نت، پس از رسانه ای شدن ورود غیرمجاز بعضی افراد به مرکز اطلاعات کمیسیون انتخابات افغانستان، انتها این کمیسیون تایید کرد که تعدادی از نیروهای امنیتی افغان مهر و موم مرکز جمع آوری اطلاعات دیجیتالی را شکسته اند.

کمیسیون انتخابات افغانستان ورود غیرمجاز به مرکز اطلاعات را تایید کرد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، مولانا عبدالله از اعضای ارشد کمیسیون انتخابات افغانستان گفت که چند نفر از نیروهای امنیتی افغان با شکستن مهر و موم ورودی مرکز اطلاعات وارد این ساختمان شدند.

وی اضافه کرد که این درب، ورودی مرکز جمع بندی و آنالیز نتایج دیجیتالی کمیسیون مستقل انتخابات است.

این عضو ارشد کمیسیون انتخابات در ادامه گفت: جزئیات بیشتری ندارم چون ما در اینجا تقسیم وظایف از ارگان های امنیتی را نداریم و پنج نهاد امنیتی در این کمیسیون مشغول به کار هستند.

به گزارش تلویزیون آریانا نیوز، این عضو کمیسیون انتخابات تاکید نمود که ورود افراد مشکوک تحت عناوین مختلف به کمیسیون انتخابات باعث افزایش نگرانی ها شده است.

عبدالله اضافه کرد: آنچه که در طول هفت ماه گذشته در داخل کمیسیون به نام وضعیت امنیتی وجود دارد شبیه به جبهه جنگ است نه یک اداره ملی مستقل دولتی.

کمیسیون انتخابات در نشست خبری امروز شکسته شدن قفل مرکز جمع آوری اطلاعات را تایید می نماید اما هرگونه دستکاری در آرا را تکذیب کرد.

اورنگ زیپ معاون کمیسیون انتخابات افغانستان در نشست خبری گفت: مقصر اصلی شکسته شدن قفل، مشاور امنیتی دبیرخانه کمیسیون انتخابات و دو سرباز نیروی ویژه پلیس هستند.

همچنین حوا علم نورستانی رئیس کمیسیون انتخابات نیز شکسته شدن قفل درب این ساختمان را غیر قابل قبول دانست.

این در حالی است که نصرت رحیمی سخنگوی وزارت کشور افغانستان گزارش ها درباره ورود نیروهای امنیتی به ساختمان کمیسیون را بی اساس می خواند.

لازم به ذکر است که در این مرکز بیش از 2 هزار دستگاه قرنطینه شده و بعد از گذشت یک هفته،کمیسیون انتخابات فقط 14 دستگاه قرنطینه شده را به محل نگهداری اطلاعات این نهاد انتقال داده و در حال حاضر این انتقال اطلاعات متوقف شده است.

مولانا محمد عبدالله نیز تاکید نمود: سهل انگاری، کم کاری در این نهاد وجود دارد. من از کسی عذرخواهی نمی کنم و رئیس کمیسیون از طرف خودش عذرخواهی نموده است و اگر صلاحیتش را داشتم این افراد را به مراجع قضایی معرفی می کردم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کمیسیون انتخابات افغانستان ورود غیرمجاز به مرکز اطلاعات را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسیون انتخابات افغانستان ورود غیرمجاز به مرکز اطلاعات را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید