گفت وگوی وزیر خارجه سعودی با پامپئو درباره تحولات منطقه

به گزارش وبلاگ تایلند نت، وزیر خارجه سعودی با همتای آمریکایی اش در واشنگتن درباره آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی گفت وگو کرد.

گفت وگوی وزیر خارجه سعودی با پامپئو درباره تحولات منطقه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) گزارش داد که فیصل بن فرحان وزیر خارجه در جریان سفرش به واشنگتن، روز پنجشنبه با مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در مقر وزارت خارجه ملاقات کرد.

پامپئو و بن فرحان درباره روابط دوجانبه گفت وگو نموده و به رایزنی درباره آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی و نیز مشارکت در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی پرداختند.

وزیر خارجه آمریکا نیز به نوبه خود در توییتر نوشت که ملاقاتی نتیجه بخش با وزیر خارجه سعودی انجام داده است.

پامپئو گفت که به سعودی توافق ریاض برای ایحاد راه حلی سیاسی برای بحران یمن را تبریک گفته است.

این وزیر آمریکایی همچنین گفته است که کشورش با عربستان سعودی برای مقابله با آنچه رفتار بی ثبات کننده ایران ادعا نموده، همکاری می نماید.

پیشتر درگیری هایی میان نیروهای دولت مستعفی یمن و نیروهای شورای انتقالی جنوب که مورد حمایت امارات هستند در شهر عدن و تعدادی از شهرهای جنوب یمن رخ داد. نیروهای این شورا طی این درگیری ها شهر عدن و مناطق دیگری را اشغال کردند. به دنبال این درگیری ها ریاض میانجیگری برای حل بحران میان دو طرف را برعهده گرفت و این میانجیگری به امضای توافق ریاض در 5 نوامبر جاری در پایتخت عربستان سعودی منجر شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گفت وگوی وزیر خارجه سعودی با پامپئو درباره تحولات منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی وزیر خارجه سعودی با پامپئو درباره تحولات منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید