27 هزارو 435 دانش آموز زنجانی با سرویس مدارس جابه جا می شوند

به گزارش وبلاگ تایلند نت، 27 هزار و 435 دانش آموز زنجانی در سال تحصیلی جاری با سه هزارو 468 سرویس مدارس در سطح استان جابجا می شوند.

27 هزارو 435 دانش آموز زنجانی با سرویس مدارس جابه جا می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، رییس انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان روز آدینه 8 آذر در این خصوص گفت: از مجموع دانش آموزان بهره مند از این نوع خدمات 17 هزارو 500 نفر به شهر زنجان اختصاص دارد و این در حالی است که سال گذشته 25 هزار دانش آموز در سطح استان از سرویس مدارس استفاده کردند که این رقم در شهر زنجان 19 هزار دانش آموز بود.

وی با اشاره به اینکه موضوع سرویس مدارس در کارگروه ماده 18 در همه مناطق استان تشکیل شده است، گفت: مسائل و مسائل این بخش از قبیل مشخص نرخ سرویس های ایاب و ذهاب دانش آموزی بر اساس پیشنهاد کارگروه ماده 18 (ستاد سرویس دانش آموز) متشکل از نماینده آموزش و پرورش، پلیس راهور، انجمن اولیا، شهرداری، نماینده فرمانداری، سازمان حمل و نقل و نماینده مدیران مدارس انجام می گردد.

این مسؤول ادامه داد: افزایش قیمت بنزین و مدیریت سوخت در کشور مسائلی را برای سرویس های مدارس برای جابجایی دانش آموزان ایجاد کرد که این موضوع در استانداری مطرح و تصمیم گیری هایی اتخاذ شد.

وی افزود: بر این مبنا همه سرویس های طرف قرار داد با این اداره کل می توانند طبق برنامه اعلام شده به سامانه سپند (سامانه پایش ناوگان دانش آموزی) مراجعه و ثبت نام نمایند.

ابراهیمی افزود: بعضی از سرویس های دانش آموزی نیز بصورت آزاد فعالیت می نمایند که این گروه نیز برای برطرف مشکل سوخت مورد احتیاج می توانند با مراجعه به شهرداری زنجان تحت پوشش یکی از شرکت ها قرار گیرند و فرآیند مربوط به ثبت نام در سامانه ثبت را انجام دهند.

وی گفت: یکی از مسائل مطرح شده دیگر نیز مربوط به سرویس مدارس روستا مرکزی است که مقرر شد که شهرداری و استانداری تمهیدات ویژه ای را برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در این خصوص اتخاذ نمایند چرا که این بخش احتیاجمند توجه جدی است.

رییس انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ادامه داد: مسائل مالی افزایش قیمت بنزین و مدیریت سوخت نارضایتی در بین رانندگان و شرکت ها بوجود آورده است که ایجاد ساز و کارهای لازم می تواند مسائل را کاهش دهد.

به گفته این مسؤول هر چند مهلت ثبت نام در سامانه سپند تا 10 آذر سال جاری اعلام شده اما مسئولان استانی نیز در کوشش هستند با انجام رایزنی هایی این بازه زمانی افزایش یابد.

منبع: همشهری آنلاین

به "27 هزارو 435 دانش آموز زنجانی با سرویس مدارس جابه جا می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "27 هزارو 435 دانش آموز زنجانی با سرویس مدارس جابه جا می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید